Tuesday, January 21, 2014

It's My Birthday!Uzun zamandır beklediğim gün geldi. Bugün benim doğum günüm! Ve son iki haftadır detaylarıyla uğraştığım doğum günü partimi geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirdim. Şimdi de biraz partinin detaylarını inceleyelim.
--------------------------
Long-awaited day came. Today is my birthday! And the last two weeks I have dealt in details of my birthday party. Now let's examine the details of the party.Genel olarak konsepte pastel renkler hakimdi. Herkesin tabağının üstünde önceden partiavm.com sitesinden yaptırdığım üzerinde resmim olan teşekkür kartları vardı. Masanın üzerini ve peçeteleri süsleyen mandallar ve kalpler Paşabahçe'dendi.
--------------------------
In general concept was dominated by pastel colors. Above the everyone's plate, there are thank you cards that my face on it and I made it from the website called partiavm.com. And napkins on the table latches and hearts that adorning were from Paşabahçe. 


Tatlı köşesine geldiğimizde burada daha muzur şeyler vardı. Sağ alt resimde görmüş olduğunuz kurabiyeleri Mia Atölye'de öğrendiklerim sayesinde kendim yaptım. Üzerlerinde ise "Sweet 16" yazıyor. Herkesin beğeneceğini düşündüğüm şeyleri hazırlamaya çalıştım. Görünüşte belki yapımı kolay gözükebilir; fakat çoğu marifet gereken türdendi ve bütün bunlarda annemin payı oldukça büyüktü.
-------------------------
When we came to the corner where pretty much had something dirty. Cookies that you see in the picture bottom right have learned at Mia Atölye and made by me. On them the "Sweet 16" writes. I tried to prep things that everyone will like. Seemingly perhaps seem easy to make, but many species that need ingenuity and all of them were from my mother's share was quite large.

Elbise/Kolye (Dress/Necklace): H&M  


Gelelim ne giydiğime...
Kıyafetimi çok kolay bulduğum söylenemez. Birçok mağazayı dolaşmanın sonucunda aradığım elbiseyi Zorlu Center'daki H&M'de buldum. İlk askıda gördüğümde pek beğendiğim söylenemez; fakat denediğim zaman kendime çok yakıştırdım ve işte bu kesinlikle benim olmalı dedim. 
------------------------
Let's talk about what I wore ...
I can not say I found my outfit very easy. Results of going around many stores, I found the dress I search at H & M in Zorlu Center. Like I said, when I saw the first at the hanger I don't like it, but when I try it and that it must be mine I said.


Saçım ise resimde gördüğünüz gibi sade ve kendi saçımla dolanan at kuyruğu şeklindeydi ve bence bu elbiseye gidecek en uygun modeldi.
------------------------
My hair is simple, as you can see in the picture at the tail shape was entangled with my own hair and I think it was the most appropriate model with my dress.


 Biraz Instagramkolik olduğumdan doğum günüm için gene partiavm.com sitesinden yaptırdığım hatıra fotoğraf çerçevesi de böyle oldu.
--------------------------
Because of I'm a little Instagramcolic, I made my keepsake photo frame again from partiavm.com for my birthday.Eski okulumdan, yeni okulumdan bir çok kız arkadaşım doğum günümde yanımdaydılar. Hep de olsunlar. Bu şekilde önceden tanışmamış kişilerde, biribirlerini tanıma fırsatı buldular.
-------------------------
Most of my girl friends from my old school and new school were there for me. Let it always be. This way people that didn't meet before, they have opportunity to recognize each other.


Doğum günü partim için en büyük teşekkürü tabii ki anneme borçluyum. Onun sayesinde en güzel doğum günümü geçirdim. Seni çoook seviyorum!
-----------------------
My biggest thanks for the birthday party, of course, I owe to my mother. Through my mom, I spent my most beautiful birthday ever. I love you sooo much!


Aynı zamanda beni yalnız bırakmayan bütün arkadaşlarıma, doğum günümü kutlayan herkese sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız. Birbirinden zevkli hediyeleriniz için de ayrıca teşekkür ederim!
-------------------------
At the same time, all my friends who don't leave me alone, eternal thanks to everyone who celebrated my birthday. Also for tasteful gifts from each other, thank you!

"En güzel yaşın, henüz yaşamadığın olsun." - Tuna Kiremitçi


1 comment:

  1. Hayatımın tek gerçeği, kalbimde yer alan bir meleksin. Bugün çok özel çünkü sen doğdun. İyi ki doğdun, iyi ki varsın kalbim������

    ReplyDelete