Wednesday, March 12, 2014

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul


Moda dolu bir haftadan herkese merhaba,

New York, Milano, Londra ve Paris'ten sonra İstanbul moda haftasına bol yağışlı bir şekilde giriş yaptı. Tophane'deki Antrepo'da gerçekleşen defilelerin ikinci günündeyiz. Benim için çok heyecanlı ve koşuşturmacalı günlerden biri. Hafta boyunca bir çok tasarımcının ürünlerinin sergileneceği günlerde şimdi sizinle Selim Baklacı ve Gül Ağış'ın '14-15 Sonbahar/Kış için hazırladıkları koleksiyonları paylaşacağım.
-------------------------------
Hello everyone from a week full of fashion,

After New York, Milano, Londra and Paris, Istanbul fashion week started rainy. Which took place at the warehouse in Tophane, on the second day of the show I am. A very exciting day for me. A lot of designers will exhibit their products during the week days, and now I will share Gül Ağış and Selim Baklacı's '14-15 Autumn / Winter collections.

SELİM BAKLACI


Selim Baklacı'nın koleksiyonu stüdyoda modaseverlerle buluştu ve ilgi bir hayli yoğundu.
----------------------------
Selim Baklacı's collection meet with the fashion lovers at studio and a great deal of interest was intense.Koleksiyonun genelinde sadelik ön plandayken etnik desenlere de detaylarda yer verilmişti. Rahatlığın ön planda olduğu bu koleksiyonda yağmurluk gibi parçalar farklı yorumlar kazanmıştı.
----------------------------
While simplicity at the forefront of the collection across ethnic motifs were also given in detail. Comfort is at the forefront of such pieces in this collection raincoat won mixed reviews.

LUG VON SIGA


Mercedes-Benz’in sunduğu defilede Sonbahar/Kış 2014-1015 koleksiyonunu sergileyecek olan Lug Von Siga markasının yaratıcısı Gül Ağış, Mercedes-Benz tarafından desteklenmekten duyduğu gururu dile getirerek: “Mercedes-Benz gibi lüks algısını moda ile birleştiren ve dünya çapında en önemli moda haftalarına isim sponsorluğuyla moda endüstrisine desteğini gösteren bir markanın bana ve koleksiyonuma gösterdiği ilgi ve desteklemek üzere markam Lug Von Siga’yı seçmesi beni mutlu ederek onurlandırdı. Mercedes-Benz Türk’ün bana ve markama güvenini göstermesi, markamın uluslararasılaşma yolculuğunda önemli bir dönüm noktası olacak. Mercedes-Benz’in desteklediği tasarımcı olarak markamı Mercedes-Benz ve onun sahip olduğu global moda platformu aracılığıyla dünya çapında profesyonellerle buluşturacağım için çok heyecanlıyım.” cümleleriyle düşüncelerini paylaştı.
------------------------------------
Mercedes-Benz has to offer in fashion for Fall / Winter 2014-1015 collection exhibits which Lug Von Siga brand creators Gül Ağış, Mercedes-Benz is anchored by her pride expressed: "Mercedes-Benz luxury as the perception of fashion combines with the worldwide most important fashion week with their title sponsorship support a brand that the fashion industry has shown interest in me and my collection and to support my brand to choose Lug Von Siga was honored by me happy. Mercedes-Benz Turk to show confidence in me and my brand, the brand's internationalization will be an important milestone in the journey. Me as a designer brand that is supported by Mercedes-Benz Mercedes-Benz and its global fashion platform through its worldwide'm very excited to meet with professionals." shared her thoughts on the sentence.
Kaynak: milliyet.com.tr

Aynı zamanda defile müziği ilgimi çeken detaylardan biriydi. Sprey boyanın sesi ile başlayan defile koleksiyonun parçalarındaki detaylar hakkında ipucu vermişti.
--------------------------
At the same time, the music of fashion show is one of the details that drew my attention. It begins with the sound of spray paint and gave clues about the details of the pieces of collection.Gül Ağış, "Chain Reaction" isimli Sonbahar/Kış 2014-2015 koleksiyonunda Grafitti ile Osmanlı desenlerini bir araya getirerek, spor couture akımını yansıtan parçaları bizlere sundu.
---------------------
Gül Ağış, "Chain Reaction" named Autumn / Winter 2014-2015 collection with Graphite Ottoman patterns, bringing together sports couture pieces presented to reflect the current to us.


Ayrıca dünyaca ünlü top model Georgia May Jagger, defileyi izleyenler arasındaydı.
-------------------
Also the world-famous top model Georgia May Jagger was among those following the fashion show. Koleksiyondaki parçaların detaylı fotoğrafları için tık tık.
Just click for detailed photos of the pieces in the collection.___________________________________________________
KNITWEAR: HENRY - JEANS: ZARA - RAIN BOOTS: HUNTER - BAG: LONGCHAMP
BRACELETS: STRADIVARIUS - NECKLACE: H&M

2 comments:

  1. Kazağına bayıldımmm harikasın :) Keşke gelip tanışsaydın canım ne de güzel olurdu :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Evet bende çok isterdimm :) Çok teşekkür ederimm :)

      Delete