Sunday, November 24, 2013

Beanies ♡
Havalar soğumaya devam ediyor, peki aksesuar olarak neler kullanılmaya başlanıyor. Tabii ki bereler! 
The weather continues to cooling, so what is started to use as an accessory. Of course beanies!
Soğuk havaları sevme nedenlerimden biri de sevimli berelerimi kullanabilmemdir. 
One of the reasons that I like cold weather is I am able to use my cute beanies.


Özellikle bu sezon bir çok yeni bere çeşidini çoğu mağazada veya vitrinlerde görmekteyiz. 
Especially this season, we see a lot of new beanie kind in most stores or showcase.Bu sezonun en çok dikkat çekenleri ise üzerinde mesajlar veren ya da "şirin, mükemmel" gibi kendini betimlemene yardımcı olan bereler. Sende bunlardan bir tane edinip berenle kendini yansıtma şansını yakalayabilirsin. 
This season's most noticeable beanies are which giving messages or that helps portray himself as "cute, awesome" with beanies. If you obtain one of these, you can have the chance to self-reflection with your beanie.

Bende sezon başında Bershka'dan aldığım -aşağıda resmini gördüğünüz- "Bad Girl" beremle kendimi kötü kız olarak nitelendiriyorum :) 
I characterize myself as bad girl with my "Bad Girl" beanie -you see picture below- which I bought at the beginning of the season at Bershka.


Bu güzelliklerin yanı sıra, benim diğer favorim ise ponponlu bereler. Neredeyse her yerde bulabileceğiniz bu berelerin aynı zamanda bir çok renkte de bulabilirsiniz. Aşağıda birkaç modelin resimlerini inceleyebilirsiniz. Superman ve Batman berelerinin şimdiden favoriniz olacağına eminim. :)
In addition to this beauty, my other favorite is beanie with pompon. Almost everywhere you can find this beanie, at the same time you can also find in many colors. Below you can review pictures of several models. I'm sure Superman and Batman beanies will be your favorite. :)
Kafanızı sıcak tutacağınız ve tarzınıza renk katacağınız bu berelerle keyifli bir kış geçirmeniz dileğimle.
Wish you to spend a pleasant winter with beanies which keep your head warm and add color to your style.
Takipte kalın...
Stay follow...

No comments:

Post a Comment